Tradycyjne metody usuwania owłosienia, takie jak wosk czy golenie maszynką, nie tylko są krótkotrwałe, ale bardzo często wiążą się również z ryzykiem wrastania włosków, powstawaniem przebarwień, a nawet blizn. Nic więc dziwnego, że depilacja laserowa w ostatnim czasie stała się tak bardzo popularna! To metoda, które cechuje się wysoką skutecznością i trwałością. Sprawdź, jak wygląda opis zabiegu i kiedy nie można z niego skorzystać!

Jak wygląda depilacja laserowa?

Depilacja laserowa to zabieg szybki i komfortowy. Jest on całkowicie bezpieczny i skuteczny dla każdego koloru skóry i owłosienia. Laser diodowy, przy pomocy którego wykonywany jest zabieg, emituje wiązkę światła, która jest pochłaniana przez barwnik włosa. Powoduje do niszczenie jego cebulek. Należy pamiętać, że laser działa jedynie na włoski, które znajdują się w fazie wzrostu. Właśnie dlatego konieczne jest wykonanie serii zabiegów, w odpowiednich odstępach czasu, by cieszyć się maksymalną skutecznością i gładką skórą na długi czas.

depilacja laserowa - opis zabiegu

Przeciwwskazania do skorzystania z zabiegu

Zabieg ten jest bezpieczny, jednak istnieje kilka przeciwwskazań do jego wykonania. Po pierwsze nie mogą korzystać z niego osoby w ciąży, a także z chorobami, takimi jak: łuszczyca, bielactwo, cukrzyca czy epilepsja. Zabiegu nie mogą wykonywać również osoby, które przyjmują leki lub zioła fotouczulające oraz obniżające krzepliwość krwi. Depilacja laserowa nie jest wskazana również w przypadku osób ze świeżą opalenizną i aktywnymi infekcjami skórnymi. Przed wykonaniem zabiegu lekarz powinien przeprowadzić z pacjentem szczegółowy wywiad, w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.