W całym nurcie realistycznym w sztuce, maklerstwo tego artysty jest absolutnie nie do podrobienia. Obraz Dziewczyna przy maszynie do szycia Edwarda Hoppera jest zaledwie jednym z wielu licznych prac autora, które zachwycają grą świateł i wyjątkowym klimatem. Co warto wiedzieć na temat tej reprodukcji?

Niezwykły styl malarski w twórczości Hoppera

Amerykański twórca uważany jest, nie bez powodu, za jednego z najważniejszych i najbardziej charakterystycznych przedstawicieli swojego nurtu. Pełne prostoty i oszczędne w formie obrazy, w których dążył do pełnego obiektywizmu i skupieniu na ludzkich emocjach przedstawiają ludzi i sceny, z których wyłania się pewna krytyka współczesnego świata. Dziewczyna przy maszynie do szycia Edward Hopper to jeden z obrazów artysty, w którym widoczne jest zatopienie w kulturze stricte amerykańskiej, a zarazem głęboka uczuciowość i wrażliwość autora.

 dziewczyna przy maszynie do szycia edward hopper

Dziewczyna przy maszynie do szycia Edward Hopper

Twórczość autora jest idealnym przykładem sztuki reprezentacyjnej. Odchodzi on całkowicie od abstrakcji, w realistyczny sposób dając upust własnym emocjom i spostrzeżeniom za pomocą postaci, miejsc i ogólnemu nastrojowi dzieł. Dziewczyna przy maszynie do szycia Edward Hopper przedstawia młodą długowłosą kobietę, która siedząc przy oknie pracuje przy maszynie do szycia. Kompozycja działa nawiązuje do dzieł XVII wiecznych malarzy holenderskich i jest perfekcyjnym odwzorowaniem zdefiniowanego stylu Hoppera. Reprodukcja tego wyjątkowego obrazu pięknie będzie prezentować się we wnętrzach różnego rodzaju.