Jeśli zastanawiasz się, czym jest tweed, jesteś we właściwym miejscu. Najwyższej jakości i wysoce funkcjonalny tweed to tkanina, która robi wrażenie. Charakteryzuje się naturalnym odczuciem, które nadaje noszącemu wyrazisty wygląd. Jest to również tkanina, która łączy kulturę, ponieważ zawiera brytyjskie dziedzictwo, amerykańską tradycję i irlandzki lub szkocki styl. Tweed ma wytrzymałość, która przeszła długą drogę od czasu jego powstania. Dzisiaj skupimy się na tym, czym jest tkanina tweed i czym różni się od innych tkanin.

Czym jest tweed i z czego jest zrobiony?

tkanina tweed

Wytrzymała, wzorzysta tkanina tweed, początkowo była używana jako odzież myśliwska ze względu na ciepło i sztywność. Teraz dzięki swoim naturalnym właściwościom ochronnym i trwałym używana jest do tworzenia świetnych garniturów, płaszczy, kurtkek i okryć wierzchnich. Wełna była pierwotnie głównym materiałem, z którego przetwarzano tweed. Jednak do mieszanki dodano współczesne tkaniny i odmiany włókien, aby uzyskać nowe tweedowe wykończenia. Tkaniny, które są obecnie mieszane z wełną, to len, alpaka, kaszmir, wiskoza i jedwab.

Do czego jest wykorzystywana tkanina tweed?

Tweed utrzymuje ciepło, jednocześnie zachowując modną i wyrazistą formę i fakturę. Podczas gdy kiedyś tweedowe sploty były charakterystyczne dla życia na wsi, obecnie są używane jako modowy akcent. Biorąc pod uwagę, że ma historię związaną z polowaniami i sportem, tweed kontynuuje swoją historyczną tradycję jako tkanina użytkowa, która zapewnia użytkownikowi ciepło i bezpieczeństwo podczas aktywności. Najlepszą częścią tej praktycznej tkaniny jest to, że zapewnia suchość i trwałość. Oznacza to, że jeśli masz autentyczny tweedowy żakiet wykonany z wełny lub innych mieszanek, możesz i będziesz go nosić przez długi czas.