Chirurg naczyniowy Warszawa to specjalista, który zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem chorób, które związane się z nieprawidłowym funkcjonowaniem naczyń krwionośnych oraz limfatycznych. Chcesz dowiedzieć się, jakimi chorobami dokładnie zajmuje się ten lekarz, a także, kiedy warto udać się do niego na wizytę? Zapoznaj się z informacjami, które dla Ciebie przygotowałam!

Jakimi chorobami zajmuje się chirurg naczyniowy Warszawa?

Do najważniejszych schorzeń, którymi zajmuje się chirurg naczyniowy Warszawa, należą: miażdżyca, zator tętnicy płucnej, tętniaki, ostre i przewlekłe choroby żył, nowotwory układu naczyniowego oraz leczenie zwężeń i niedrożności tętnic. Do lekarza należy udać się również z zespołem stopy cukrzycowej i chorobą Buergera, czyli zakrzepowo-zrostowym zapaleniem naczyń krwionośnych. Chirurg wykonuje odpowiednie badania i diagnostykę, które mają za zadanie potwierdzić lub wykluczyć występowanie tych schorzeń, a następnie wdraża odpowiednie metody leczenia.

chirurg naczyniowy Warszawa: czym się zajmuje?

Kiedy warto udać się na wizytę do tego specjalisty?

Do chirurga naczyniowego w Warszawie należy zgłosić się w przypadku pojawienia się żylaków i pajączków na nogach, a także, wtedy gdy odczuwamy mrowienie lub drętwienie kończyn dolnych. Na wizytę u specjalisty powinny zgłosić się także osoby, które skarżą się na puchnięcie nóg w okolicach kostek, czy u których pojawiają się sine przebarwienia, świadczące o zmniejszonym przepływie krwi w określonym miejscu lub pękaniu bądź zapaleniu żylaków. Na konsultacje do chirurga należy zapisać się również w przypadku odczuwania duszności i bóli zamostkowych, które mogą być objawem zatoru tętnicy płucnej.