Błędem jest myślenie, że kremy z filtrem UV warto nakładać na skórę tylko latem i tylko w słoneczne dni. Co sprawia, że najlepiej stosować je przez cały rok? Sprawdźmy to!

Kremy z filtrem UV zimą? Niezbędne!

Okazuje się, że promieniowanie UVA jest generowane przez cały rok, również zimą i również w pochmurne dni. Wnika ono naprawdę głęboko w skórę, stąd też bez odpowiedniej ochrony cera narażona jest na uszkodzenia. Dodatkowo promieniowanie UVA przedostaje się przez szyby i sprawia to, że kremy z filtrem UV niezbędne są każdego dnia i niezależnie od pory roku.

Jaki preparat na zimę?

Dobór takiego kosmetyku zależy też od rodzaju cery. Przykładowo osoby ze skórą wrażliwą oraz z jasną karnacją powinny wybierać przez cały rok środki z wyższym faktorem i co najmniej na poziomie SPF30 w okresie zimowym. Dla nich optymalna ochrona latem to natomiast SPF 50+, oczywiście z powtórną aplikacją takiego preparatu w ciągu dnia, aby skóra cały czas była w odpowiedni sposób chroniona.

Jak widać stosowanie kremów zawierających filtry UV to konieczność przez cały rok, aby przeciwdziałać oznakom starzenia. Nigdy nie jest też za późno, aby zacząć je nakładać oraz w odpowiedni sposób zacząć chronić skórę.