Kiedy hybryda odchodzi od paznokci, dłonie tracą swój elegancki i schludny wygląd. W ogóle niepomalowana płytka wygląda znacznie lepiej niż odpryski czy odchodzące płatami warstwy lakieru. Dlatego warto wiedzieć, dlaczego hybryda odchodzi i jak profesjonalnie i poprawnie przeprowadzić zabieg z wykorzystaniem hybrydy.

Powody dlaczego hybryda odchodzi

Nie ma jednego konkretnego powodu dlaczego hybryda odchodzi. Może być to kwestia nieumiejętnej aplikacji stylizacji na paznokcie, kwestia zdrowotna, problem techniczny związany ze sprzętem, jak również po prostu kwestia manualnego niszczenia paznokci poprzez np. uderzanie paznokciami o klawiaturę lub częste moczenie dłoni. Odchodzenie hybrydy może też być związane z nieumiejętnym nałożeniem lakieru.

dlaczego hybryda odchodzi

Rozwiązania niektórych problemów

Wiele kobiet decyduje się na zrobienie tego manicurowego zabiegu w domu i popełnia przy tym sporo błędów. Jednym z najczęstszych jest pominięcie etapu odtłuszczenia płytki paznokcia poprzez cleaner. Jeszcze lepsze efekty zagwarantuje primer, który zmienia pH płytki, gwarantując lepszą przyczepność lakieru, może więc to właśnie on będzie rozwiązaniem Twojego problemu z odpadającą hybrydą. Jeżeli jednak stosujesz oba te środki i nadal masz problem z odpadającą hybrydą, najprawdopodobniej nie czekasz aż cleaner i primer odparują. Przemywając płytkę paznokcia w celu jego odtłuszczenia pamiętajmy, żeby nie brać się za malowanie zbyt szybko. Poczekaj, aż produkt odparuje, w przeciwnym razie nakładany kolor będzie się kurczył, a przyczepność produktu zamiast się zwiększyć, zmniejszy się. Więcej porad dotyczących tego dlaczego hybryda odchodzi znajdziesz na naszym blogu Dobre Mani. Zapraszamy!