Nieestetyczne sińce i cienie pod oczami to kłopot, z którym zmaga się wiele kobiet. Czasami są wynikiem niedoboru snu, zmęczenia lub niewłaściwej diety, w innych wypadkach to po prostu taka uroda. W takim wypadku koniecznością jest dobry, pielęgnacyjny krem pod oczy. Ranking naszych propozycji znajdziesz w poniższym wpisie.

Co powinien zawierać dobry kosmetyk pod oczy?

Szukając odpowiedniego kosmetyku do pielęgnacji delikatnej skóry w okolicach oczu, należy zwrócić uwagę przede wszystkim na składniki aktywne zawarte w składzie danego produktu.To one są odpowiedzialne za to, jak działa dany krem pod oczy. Ranking uwzględnia więc preparaty, które zawierają przede wszystkim kwas hialuronowy, będący głównym składnikiem kosmetycznym o działaniu nawilżającym. Inne składniki, których warto szukać w kremie to kofeina farmaceutyczna, która ma szczególne znaczenie w produktach tego typu, gdyż zmniejsza opuchliznę i zwęża naczynia krwionośne, a także koenzym Q10 oraz alantoina.

Najlepszy krem pod oczy – ranking produktów

Jeśli interesuje Cię krem pod oczy ranking, przedstawiamy nasz wybór najlepszych kosmetyków tego typu. Do najpopularniejszych produktów zaliczyć można krem redukujący worki pod oczami i cienie firmy Remescar z kompleksem bi-peptydowy i minerałami z glinki. Wiele pań ceni sobie również rozjaśniający cienie krem pod oczy i na powieki Ziaja. Warto sięgnąć również po krem korygujący cienie i obrzęki Dr Irena Eris, krem na zmarszczki Lirene oraz krem na cienie i opuchnięcia Tołpa Hollstic.Najlepiej jest jednak sprawdzić metoda prób i błędów, który kosmetyk najlepiej sprawdzi się w naszym przypadku.