Wiele kobiet marzy o gładkiej skórze, na której nie ma żadnej niedoskonałości. Niestety bardzo mało kobiet ma możliwość uzyskania takiego efektu, bez odpowiedniej pielęgnacji. Jest to zdecydowanie klucz do sukcesu. Żeby ją jednak dobrać, należy postawić sobie jedno proste pytanie jak rozpoznać swój rodzaj cery?

Po co Ci taka informacja?

Zaczniemy od omówienia tego, po co przydaje się wiedza o rodzaju cery. Jest ona niezwykle cenna i warto ją pozyskać, przede wszystkim po to, żeby wiedzieć jak dostosować do niej odpowiednią pielęgnację. Rynek kosmetyczny oferuje wiele produktów, które przeznaczone są do różnych typów cer, dlatego dobrze jest wybrać ten właściwy, którego działanie będzie skuteczne. Wiedza o tym, jak rozpoznać swój rodzaj cery, jest niezbędna w codziennym życiu – być może dzięki niej rozwiążesz swoje problemy ze skórą.

jak rozpoznać swój typ cery

Jak rozpoznać swój rodzaj cery? – opis typów

Wyróżniamy trzy podstawowe rodzaje cer, a każda z nich charakteryzuje się czymś innym. Na pewno bez problemu zrozumiesz, jakiej cery posiadaczką jesteś.

  • cera tłusta – tego typu skóra nadmiernie się przetłuszcza i świeci, a wszystko przez nadmierne wydzielanie się sebum. Często widoczne są na niej zaskórniki oraz poszerzone pory,
  • cera sucha – właścicielki tej cery mogą odczuwać nieprzyjemne napięcie. Jest ona wrażliwa na podrażnienia i widoczne są na niej suche skórki,
  • cera mieszana – to połączenie poprzednich dwóch typów cer! W okolicy czoła, nosa i brody się przetłuszcza, natomiast w pozostałych miejscach jest sucha.

Zrozumienie tego, jak rozpoznać swój rodzaj cery nie jest trudnym zadaniem. Na pewno sobie z tym poradzisz i dobierzesz odpowiednią pielęgnację!