Wypadanie włosów to problem dotykający zarówno mężczyzn jak i kobiet w różnym wieku. Powodów wypadania włosów może być mnóstwo, nie zawsze łatwo jest znaleźć przyczynę. Zastanówmy się, co może być powodem naszego utraty włosów i zadbajmy o nie od podstaw.

sposoby na wypadanie włosów

Dziennie wypada nam mnóstwo włosów, nie zawsze jest widoczne, ale nie musimy się o to martwić, gdyż wypadanie włosów jest zupełnie normalne. Jeżeli jednak zauważamy, że nasze włosy są przerzedzone i jest ich widocznie mniej, powinniśmy zacząć szukać przyczyny. Warto również poradzić się eksperty, jeżeli problem leży w skórze głowy, możemy udać się do trychologa, który zbada naszą skórę głowy i powie co jest nie tak. Jesienią i zimą tracimy znacznie więcej włosów, włosy są wtedy podatne na wahania temperatur i zimne powietrze.

wypadanie włosów - sposoby

Jak powinniśmy się odżywiać, aby zminimalizować ryzyko wypadania włosów?

Nasza dieta powinna być bogata w białko, aminokwasy, żelazo oraz cynk. Dostarczając naszemu organizmowi takich składników zapewniasz zdrowe i lśniące włosy bez konieczności ich obcinania. Pamiętaj, że wszystkie składniki dostępne w suplementach są również w pożywieniu, jeżeli chcesz, aby Twoja dieta była bogata w składniki zapewniające mocne włosy, skórę i paznokcie możesz udać się do dietetyka. Łatwiejszą drogą są oczywiście suplementy, jednak nie można ich nadużywać i łączyć w nieodpowiedni sposób, gdyż można sobie zaszkodzić.