Ciąża jest pięknym okresem w życiu, podczas którego należy zwracać szczególną uwagę na swoje bezpieczeństwo. Niestety czas ten niesie za sobą wiele wyzwań. Jednym z nich jest utrudnione golenie ciała, przez co wiele kobiet szuka ratunku w profesjonalnych salonach kosmetycznych. Czy depilacja laserowa w ciąży jest dobrym rozwiązaniem? Jak bezpiecznie pozbyć się włosków z ciała w czasie ciąży?

Depilacja laserowa w ciąży – przeciwwskazania

W okresie ciąży warto zrezygnować z pomysłu depilacji za pomocą lasera. Nie ma jednoznacznych przeciwwskazań, które zabraniałyby odbycia zabiegu, jednak ze względów bezpieczeństwa i zmian, które zachodzą w ciele podczas ciąży, dobrym rozwiązaniem będzie odłożyć tę decyzję w czasie. Depilacja laserowa w ciąży może być mniej skuteczna, ponieważ ciało kobiety w tym czasie zmienia swoją pigmentację, więc proces usuwania owłosienia wydłuża się i sprawia trudności. Wiele salonów kosmetycznych rezygnuje z przeprowadzania depilacji laserowej na ciężarnych klientkach, ponieważ wszystkie skutki uboczne zabiegów nie są nawet zdefiniowane.

Jak skutecznie depilować się w ciąży?

Mimo że depilacja laserowa w ciąży nie jest wskazana, nie trzeba całkowicie rezygnować z usuwania włosków standardowymi metodami. Jeśli wielkość brzuszka ciążowego sprawia trudności w skutecznym pozbyciu się owłosienia, można wybrać się na wizytę do salonu, gdzie specjaliści zajmą się tym za Ciebie. W domowych warunkach mile widziane są różne balsamy po goleniu, które zmniejszą ewentualne podrażnienia. Najbardziej bezpieczną metodą golenia w czasie ciąży będzie tradycyjna maszynka lub depilator.