Wybór ubranek do snu ma duże znaczenie, jeśli mowa o komfortowym śnie dziecka. Chcesz dowiedzieć się, na co należy zwracać uwagę podczas wybierania idealnej piżamy dla dziewczynek? Z jakiego materiału uszyte są najbardziej wygodne ubranka? Lepiej postawić na klasyczną piżamę czy zdecydować się na piękne ozdoby? Odpowiedź na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Z jakiego materiału wybierać piżamy dla dziewczynek?

Najlepszy materiał, z którego uszyte są piżamy dla dziewczynek to wysokogatunkowa bawełna. Pozwala na swobodne oddychanie skóry przez całą noc. Bawełna dobrze przepuszcza powietrze, pochłania wilgoć i jest przyjemna w dotyku. Nie warto kupować piżamek ze sztucznych materiałów na przykład poliestru. Charakteryzują się one mniejszą przepuszczalnością powietrza. 

Na co zwrócić uwagę kupując piżamę dla dziewczynki? 

Kupując piżamy dla dziewczynek, warto zwrócić uwagę na panującą porę roku. Długie rękawki powinny być noszone w okresie zimowym, a krótkie latem. Jeśli kupujesz wersję dwuczęściową, warto wybierać spodnie z odpowiednią gumką. Zbyt luźna będzie zsuwać się z ciała podczas snu, a zbyt ciasna uwierać pas dziecka i sprawiać dyskomfort. Zrezygnuj również z odstających elementów na ubranku. Najlepszym wyborem będzie zakup piżamki w ulubionym kolorze lub wzorach dziecka bez zbędnych ozdób i szwów, które mogłyby przeszkadzać lub uwierać podczas snu. Jeśli metka ubranka okaże się być niewygodna, śmiało możesz ją obciąć.