Depilacja okolic intymnych to zabieg, na który decyduje się wiele kobiet. Owłosienie w miejscach intymnych może być dla nas czymś niechcianym i problematycznym, zwłaszcza, gdy mamy tendencję do podrażnień i zapaleń mieszków włosowych. Depilacja hollywoodzka jest jedną z najczęściej wybieranych form usuwania owłosienia w tej okolicy. Polega na usunięciu wszystkich włosków – zarówno tych na wzgórku łonowym, jak i z pachwin, wnętrza warstw sromowych i okolic pośladków.

W domu czy może w salonie kosmetycznym?

Wiele kobiet zastanawia się, czy depilacja hollywoodzka to zabieg, który można wykonywać samodzielnie w domu. Odpowiadając krótko: tak, ale nie jest to zalecane. Po pierwsze, możesz mieć problem z dosięgnięciem i dokładnym wydepilowaniem wszystkich miejsc. Po drugie, skóra w okolicach intymnych jest wyjątkowo delikatna, istnieje więc duże ryzyko, że np. podrażniając te miejsca maszynką czy nieprawidłowo nakładając wosk, możesz się nabawić różnych dodatkowych dolegliwości. Warto zaufać specjalistom i mimo wszystko udać się do salonu kosmetycznego.

depilacja hollywoodzka

Depilacja hollywoodzka – wosk vs. laser

Kolejna kwestia rodząca wiele pytań to wybór samej metody. Wosk to w przypadku depilacji hollywoodzkiej zdecydowanie tańsze rozwiązanie, niż laser. Łatwiej też będzie ci znaleźć gabinet, gdzie szybko umówisz się na sam zabieg. Jednak pamiętaj o tym, że jest to depilacja dość bolesna i nie tak trwała, jak laser. Do tak delikatnych okolic, jak strefa bikini, zaleca się korzystanie z depilacji laserowej, dzięki której unikniesz podrażnień.