Jeansy sprawdzają się niezależnie od pory roku, jednak zwłaszcza latem, warto zwrócić szczególną uwagę na ich zakup, aby były maksymalnie wygodne do noszenia. Jakie więc kryteria należy wciąż pod uwagę wybierając jeansy na lato?

Idealne jeansy na lato

Okres wakacyjny to czas wysokich temperatur. Warto więc ubierać nieco luźniejszą odzież tak, aby czuć się możliwie jak najbardziej wygodnie. Również z tego powodu jeansy na lato powinny mieć luźniejszy i mniej opinający ciało krój, dlatego też poleca się unikanie krojów slim fit oraz skinny. Zdecydowanie warto sięgać po boyfriendy, a także szersze nogawki, dzięki którym takie spodnie będą po prostu bardziej wygodne.

Krótsze nogawki? Czemu nie!

Kupując jeansy na lato można wybierać także modele z krótszymi nogawkami, np. modną od kilku sezonów długość 7/8 lub praktyczne spodnie 3/4. Doskonale sprawdzą się dodatkowo przetarcia odsłaniające nieco skóry, dzięki którym chodzenie w takich spodniach będzie zdecydowanie wygodniejsze, o co warto zadbać zwłaszcza latem. Warto postawić dodatkowo na nieco cieńszy materiał, im bowiem bardziej sztywna tkanina, tym mniej wygodna.

Jak widać wybór jeansów do chodzenia latem nie jest trudny. Warto jednak zwrócić uwagę przede wszystkim na krój takich spodni, aby były nieco luźniejsze i tym samym zdecydowanie bardziej komfortowe w noszeniu, nawet wtedy, gdy temperatury będą stosunkowo wysokie.