Jak możemy zauważyć technologia cały czas idzie do przodu. Branża technologiczna przeżywa duże oblężenie pod względem początkujących osób, które chcą rozwijać się w tej dziedzinie. Na początku takie osoby mają niezwykle trudno, gdyż nie widzą od czego zacząć, dodatkowo jeśli wiążemy duże nadzieje ze światem IT powinniśmy być cały czas na bieżąco z nowinkami technologicznymi. Podstawy frontend to świetny początek dla osób dopiero zaczynających. Jest to bardzo przyjemny temat, dodatkowo widzimy gołym okiem rezultaty swojej pracy.

Od czego zacząć naukę podstaw Frontend?

Umiejętność oraz wiedza na temat podstaw frontend nie jest przeznaczona tylko i wyłącznie dla stanowisko Frontend Developera, ale również przydaje się w pracy Project Menagera, który będzie rozumiał co tak na prawdę ludzie robią w jego zespole. Będzie też również dużo prostsza komunikacja. Podstawy Frontend to m. in. znajomość takich technologii jak HTML, CSS oraz język programowania JavaScript. Dzięki HTMLowi poznamy struktury i fundamenty stron internetowych, CSS to technologia, która odpowiada za wygląd strony a JavaScriptu używamy do m. in. wykonywania zaawansowanych animacji na stronach.

podstawy frontend - tablet

Co oznacza responsywna strona internetowa?

Responsywna strona internetowa to taka, która automatycznie dostosowuje się do urządzenia na którym przeglądamy daną stronę. Jest to bardzo ważne w świecie Frontendu, gdyż jest to już niemalże obowiązek w świecie nowoczesnych stron internetowych ze względu na to, że coraz więcej osób przegląda Internet nie tylko na komputerach stacjonarnych, ale również na urządzeniach mobilnych.