Wiele osób niezaznajomiony ze światem IT zastanawia się czy tworzenie stron WWW jest trudne. Odpowiadamy wprost, że nie jest to skomplikowana czynność. Jednakże wszystko zależy od poziomu zaawansowania danego projektu. Nie możemy porównywać prostej strony-wizytówki do rozbudowanego serwisu.

Czy każdy może nauczyć się tworzyć strony WWW?

Jeśli jesteśmy cierpliwi i szybko się uczymy to jasne, że jesteśmy w stanie nauczyć się tworzenia stron WWW. Wszystko jest również zależne od tego w jaki sposób chcemy stworzyć naszą stronę internetową. Łatwiejszą opcją jest zrobienie strony w CMSie ( z ang. Content Management System) czyli systemie do zarządzania treścią. Wystarczy, że wybierzemy szablon, który nas interesuje i przerobimy go pod nasze indywidualne potrzeby. Wszystko odbywa się bez konieczności użycia kodu. Schody zaczynają się dopiero jeśli chcemy zrobić bardziej indywidualny i zaawansowany projekt, gdzie nie wszystko znajdziemy w dostępnym szablonie. Wtedy musimy postawić na HTML, CSS i JavaScript. Jest to wyższa szkoła jazdy, jednakże te technologie są również możliwe do nauki. Nie trzeba mieć zdolności programistycznych, wystarczy nasza cierpliwość i ciągłe dążenie do wyznaczonego celu.

Jak możemy zarabiać na tworzeniu stron internetowych?

Jeśli wiążemy przyszłość z tworzeniem stron WWW mamy kilka dostępnych dróg rozwoju. W profesjonalnym tworzeniu stron na stanowisku front-end Developera obowiązkowo musimy znać HTML, CSS i JavaScript a dodatkowo potrzebne frameworki takie jak np. popularny React. Możemy również zdecydować się na specjalistę WordPress’a, gdzie do znajomości wspomnianych wcześniej języków musimy dołożyć język PHP. A wszystko to przyda do tworzenia własnych wtyczek czy szablonów.