Co to jest manicure tytanowy? Jest to nowoczesna metoda zabiegu kosmetycznego na paznokcie. Jest to świetna alternatywa dla dobrze znanej hybrydy. Paznokcie tytanowe utrzymują się dużo dłużej i nie są tak bardzo inwazyjne w stosunku do płytki, a nawet poprawiają jej kondycje. W tym artykule dowiesz się o wielu ciekawych i praktycznych wskazówkach.

Jak zrobić samodzielnie paznokcie tytanowe?

Manicure tytanowy wykonuje się za pomocą specjalnych specyfików w postaci baz. Kolor uzyskujemy na w skutek użycia specjalnego kolorowego pudru tytanowego. Nie używa się tutaj żadnych lakierów, jak jest to praktykowane w tradycyjnych metodach. Dzięki zawartości wielu składników odżywczych i witamin z grupy B, poprawimy kondycje naszej płytki. Paznokcie tytanowe bez problemu możemy wykonać same w domu. Wystarczy, że zaopatrzysz się w niezbędne zestawy do manicure. W zestawie powinny znajdować się bazy, kolorowe pudry, specjalny płyn do odtłuszczania płytki, aktywator utwardzający.

paznokcie tytanowe

Różnice między manicure tytanowym niż hybrydowym?

Przygotowaliśmy zestawienie różnić między paznokciami tytanowymi, a hybrydowymi. Przede wszystkim najważniejszą zaletą manicure hybrydowego jest brak konieczności używania lampy UV. Jest to dużo zdrowsze dla naszej płytki oraz skóry. Kolejną zaletą są właściwości odżywcze zawarte w manicure tytanowymi, które pozytywnie wpływają na regeneracje płytki. Paznokcie hybrydowe są dużo trwalsze, utrzymują się nawet o kilka tygodni dłużej niż hybrydowe. Sam zabieg jest dużo krótszy niż w przypadku manicure hybrydowego. Jedyną wadą jest dość wysoka cena jaką musimy zapłacić w salonie za paznokcie tytanowe, dlatego bardziej opłaca się je robić w domu samodzielnie. Kolejną ich wadą jest brak możliwości robienia wzorków, tak jak było to w przypadku hybrydy.