W dzisiejszych czasach coraz większą uwagę przykładamy do zdrowego stylu życia i dbania o swoje zdrowie. Woda odgrywa kluczową rolę w naszym codziennym funkcjonowaniu, dlatego wiele osób rozważa inwestycję w dystrybutor wody pitnej. Na jaki się zdecydować? Podpowiedzi znajdziesz w poniższym artykule!

Jakie są rodzaje dystrybutorów wody pitnej?

Obecnie na rynku możesz znaleźć wiele urządzeń. Oto krótkie zestawienie dostępnych rodzajów dystrybutorów:

  • dystrybutor nadblatowy – jest to urządzenie, które możesz ustawić bezpośrednio na blacie. Dzięki temu możesz zaoszczędzić miejsce w kuchni. Nie musisz się martwić o aranżację wnętrza. Urządzenia wyróżnia nowatorskie wzornictwo, dzięki temu z pewnością dobierzesz odpowiedni model;
  • dystrybutor podblatowy – to rodzaj, który sprawdzi się szczególnie w przypadku lokali gastronomicznych. Jest to duże ułatwienie w miejscach, gdzie jest spore zapotrzebowanie na wodę.
  • dystrybutor wolnostojący – kolejne rozwiązanie sprawdzi się w miejscach, gdzie nie ma miejsca na blacie. Dystrybutory wody pitnej wolnostojące również znajdą wiele zastosowań w różnych przestrzeniach. Jedyne, czego potrzebujesz do ich instalacji do dostęp do prądu i bieżącej wody;
  • baterie filtrujące – jest to najmniej inwazyjne rozwiązanie. Wystarczy, że wymienisz kran na baterię filtrującą. Bateria jest zintegrowana ze zlewem, dzięki temu nie ingerujesz w aranżację kuchni.
Jednym z dystrybutorów wody pitnej jest nadblatowy

Podsumowanie

Jednak, zanim podejmiemy decyzję, warto rozważyć wszystkie korzyści związane z posiadaniem dystrybutorów wody pitnej. Ostateczny wybór powinien zależeć od naszych potrzeb, preferencji i warunków lokalnych. Przed zakupem warto dokładnie zapoznać się z cechami i funkcjonalnościami różnych rodzajów dystrybutorów, aby wybrać ten, który najlepiej odpowiada naszym wymaganiom.