Ciąża to wyjątkowy okres w życiu każdej kobiety. W tym szczególnym czasie należy przede wszystkim zadbać o zdrowie, ale warto także pomyśleć o urodzie i sprawić, by skóra wyglądała młodo i promiennie. W organizmie przyszłej mamy zachodzi bowiem wiele zmian, które często negatywnie wpływają na wygląd cery, a tym samym powodują pogarszanie się samopoczucia. Z jakimi problemami najczęściej borykają się przyszłe mamy i jakie zabiegi kosmetyczne na twarz w ciąży można stosować? Przeczytaj i dowiedz się więcej!

Z jakimi problemami skórnym najczęściej zmagają się przyszłe mamy?

W ciąży bardzo często kobiety zmagają się z nieprawidłowym zabarwieniem skóry, co szczególnie objawia się w postaci plam na twarzy w okolicy czoła i na skroniach. Skóra twarzy staje się dużo wrażliwsza, podatna na występowanie podrażnień, a także skłonności do przesuszania lub przetłuszczania. Cera zyskuje ziemisty szary kolor, a dodatkowo pojawiają się zmiany grudkowo-krostkowe. Panie zmagają się również bardzo często z opuchniętymi powiekami, policzkami czy szyją oraz występowaniem sińców pod oczami. Chcąc wyeliminować te dolegliwości, warto wybrać się na zabiegi kosmetyczne na twarz w ciąży do profesjonalnego gabinetu.

zabiegi kosmetyczne na twarz w ciąży - jak wybrać?

Jakie zabiegi kosmetyczne na twarz w ciąży można wykonać?

Wśród polecanych zabiegów kosmetycznych na twarz w ciąży najczęściej wymienia się zabiegi głęboko oczyszczające pory, kuracje nawilżające, hydrabrazję, maski odżywcze, infuzje tlenowe czy masaże twarzy, szyi i dekoltu. Celem tych zabiegów jest nie tylko poprawa wyglądu skóry, ale również relaks i odprężenie. Przyszłym mamom zdecydowanie odradza się z kolei wykonywania takich zabiegów jak: mikrodermabrazja, peelingi kawitacyjne i chemiczne oraz zabiegi przeciwzmarszczkowe z retinolem, gdyż mogą powodować one wady rozwojowe płodu.