Automatyzacja
procesów biznesowych

Automatyzujemy biznes w ciągu kilku tygodni za pomocą technologii Blondie.

business process

Automatyzacja
procesów biznesowych

Zautomatyzujemy biznes w ciągu kilku tygodni za pomocą technologii Blondie.

Business process mobile-2

Poznajmy się!

jeff

Nasza firma zajmuje się wdrażaniem gotowych systemów automatyzacji biznesu, rozwojem własnych systemów i udoskonaleniem tych systemów zgodnie z potrzebami biznesowymi naszych klientów.

Automatyzacja procesów biznesowych - jest to przestrzeganie kolejności wykonywania czynności za pośrednictwem technicznych narzędzi. Innymi słowy, automatyzacja – jest to kiedy to, co robił człowiek, obecnie częściowo lub całkowicie wykonuje komputer według określonej kolejności.

Jak to działa

1

Kontrola

Proces biznesowy, bez zależności jest to proces pozyskiwania klienta, sprzedaży, produkcji, logistyki, czy jakiegokolwiek innego działania w biznesie — jest sekwencją wykonywanych operacji. Na poniższym schemacie przedstawiono bardzo uproszczony przykład procesu biznesowego. Mając szczegółowy opis procesu biznesowego, zintegrowany w cyfrowy system, staje się możliwym kontrolowanie jego wykonania bez zaangażowania dodatkowych zasobów ludzkich. 

Jeżeli wcześniej do kontroli biznesu były niezbędne zasoby ludzkie oraz kierownictwo średniego szczebla, to obecnie ten proces można zastąpić systemem cyfrowym. Automatyzację biznesu można nazwać «digitalizacją» zachodzących procesów. Takie podejście oprócz kontroli wykonania samego procesu, pozwala również poprawić jakość wykonywania operacji.

Na przykład, jeśli coś poszło nie tak, nie trzeba pytać o tym kierownika – system sam wszystko zachowa i pokaże na żądanie.

Prostota i przejrzystość

Widzimy proces biznesowy jako zbiór trzech absolutnie prostych parametrów właściwych dla każdego procesu w biznesie

  • Rola – kto wykonuje proces biznesowy
  • Działanie – co powinno się zdarzyć
  • Obiekt – z czym to się dzieje

Znając te trzy parametry w każdym aspekcie swojej działalności, staje się możliwym przekształcenie praktycznie całego przedsiębiorstwa w jedny, żywy system istniejący w czasie rzeczywistym. Dzisiaj to już nie jest fantastyką naukową, tylko obiektywną rzeczywistością, bez której nie da się konkurować z gigantami.

2
3

Zmniejszanie kosztów

Trzymając w rękach kompletny schemat biznesu możesz popatrzeć na każdy proces pod zupełnie innym kątem. Znając rolę i działanie na każdym etapie można zadać sobie pytanie – gdzie można zastąpić człowieka? Podając prosty przykład, można powiedzieć w taki sposób: 1 telefon do klienta kosztuje średnio 12 zł, podczas gdy jeden e-mail - 20 gr. Jeśli jest zautomatyzowany.

Korzyści z automatyzacji

Przejrzystość

Zawsze wiesz, co się dzieje i gdzie. Nie trzeba śledzić wszystkiego, wystarczy ustawić automatyzację tak, aby robot informował o problematycznych miejscach, naprawdę wymagających uwagi.

Kontrola

Nie jest potrzebny duży zespół kierowników średniego szczebla. Dzięki systemowi kontroli każdego procesu biznesowego możesz obsługiwać komunikację bezpośrednio z wykonawcami, przy tym nie obciążając kierowników rutynowymi zadaniami kontroli wykonania.

Zmniejszenie kosztów

Czy są to sprzedaże czy produkcja, automatyzacja procesów biznesowych pozwoli zmniejszyć obciążenie na wykonanie banalnych i rutynowych działań, co z kolei zmniejszy wydatki na działalność operacyjną.

Lojalność pracowników

To może wydawać się neuzasadnionym, lecz jest czystą prawdą. Doświadczenie pokazuje, że pracownicy firm, w których procesy biznesowe są prawidłowo zautomatyzowane, nie chcą więcej wykonywać pracę maszynową. W związku z tym, że firm z dobrą automatyzacją póki co istnieje niewiele - wybór pracowników jest bardzo ograniczony.

Prognozowalność

Jednym z efektów ubocznych automatyzacji jest duża ilość zbieranych danych. Korzystając z danych możesz z przerażającą dokładnością przewidzieć sprzedaże, wielkość produkcji, a nawet...nieprzewidziane okoliczności... raczej wcześniej nieprzewidziane okoliczności.

Zadowolenie klientów

Wyobraź sobie sytuację – złożyłeś zamówienie u dostawcy i już za 5 minut znasz dokładną datę dostawy towaru. Albo złożyłeś zamówienie w sklepie internetowym i od razu znasz imię kuriera. Drobiazg, a cieszy. Jednolity cyfrowy system pozwala udzielić klientom dokładnych i aktualnych informacji o Twoich procesach wewnętrznych, o których powinni wiedzieć.

Czytaj więcej