Internet stał się bardzo ważną częścią świata. Niektórzy nie wyobrażają sobie bez niego życia. Aktualnie posiadanie strony internetowej stało się koniecznością, dla firm i nie tylko. Wykonanie strony internetowej na pewno wielu się kojarzy z pisaniem kodu. Nic bardziej mylnego! Oczywiście można to zrobić w ten sposób, ale istnieje o wiele prostsza droga do stworzenia własnej strony internetowej bez praktycznie żadnych umiejętności programowania. Przyda nam się do tego bardzo popularny CMS, czyli system do zarządzania treścią jakim jest WordPress. Mamy nadzieje, że nasz mini WordPress poradnik rozjaśni nieco osobom zaczynającym swoją przygodę z tworzeniem stron internetowych.

Jak stworzyć stronę za pomocą WordPressa – Poradnik dla zielonych

Przede wszystkim na początku musimy znaleźć odpowiedni hosting, czyli mówiąc prostym językiem wykupić sobie miejsce w Internecie dla naszej strony internetowej. Wykupujemy zasoby serwerowni u wybranego dostawcy. Teraz wiele hostingów ma funkcję WordPressa, czyli instalacji bez konieczności samodzielnej instalacji WP na serwerze co jest dość skomplikowane. Przechodząc do samego WP, tworzenie strony jest bardzo proste, na początek wystarczy wybrać motyw, który nam się podoba, a następnie przejść do personalizacji.

Co to właściwie jest motyw i wtyczka?

W WordPressie mamy wiele opcji-motywów do wyboru jeśli chodzi o wygląd naszej strony. Motyw to jest ogółem gotowa strona w stworzona w określonym stylu wizualnym. Jest to po prostu gotowy szablon strony, który możemy później spersonalizować i dostosować do własnych preferencji. Możemy zmienić kolorystykę, układ całej strony, menu czy inne kluczowe elementy. Aby zwiększyć funkcjonalność naszej strony potrzebujemy określonych wtyczek, które są dostępne na WP. Są to gotowe oprogramowania, które instalujemy z poziomu panelu WordPressa. Mamy nadzieje, że ten króciutki mini poradnik WordPress rozjaśnił Państwu fundamentalne kwestie wykonania strony w WP.