Trądzik różowaty to przewlekła choroba będąca zespołem objawów o różnej etiologii. Ta przypadłość określana jest również jaka nerwica naczynioruchowych skóry i objawia się w występowaniu wykwitów rumieniowych, a także zmian krostkowo-grudkowych. Obecnie coraz więcej mówi się o leczeniu trądziku różowatego laserem. Sprawdź, dlaczego ta metoda cieszy się dużą popularnością!

Spis treści:

Co warto wiedzieć o leczeniu trądziku różowatego laserem?

Leczenie trądziku różowatego odbywa się zarówno miejscowo jak i ogólnie za pomocą specjalnych preparatów z metronizolem czy kwasem azelainowym. Leczenie ogólne polega na wyeliminowaniu czynników przyczynowych takich jak: zaburzenia hormonalne, niedokwasota żołądka, czy zakażenie Helicobacter pylori. Od kilku lat coraz większą popularnością cieszy się natomiast leczenie trądziku różowatego laserem. Jest to w pełni bezpieczna metoda, która odbywa się z wykorzystaniem nowoczesnych laserów. Co więcej, po zabiegu nie jest wymagany długi okres rekonwalescencji. Wykorzystywane w laserze światło niszczy uszkodzone naczynka i pozostawia skórę wokół w idealnym stanie.

Przebieg leczenia trądziku różowatego laserem

Podjęcie decyzji o leczeniu trądziku wymaga konsultacji z lekarzem. Przed zabiegiem niezwykle ważna jest pielęgnacja skóry oraz stosowanie się do wszystkich zaleceń lekarskich. Wdrożenie odpowiedniego leczenia jest w stanie poprawić kondycję skóry, zlikwidować rumień i przede wszystkim zatroszczyć poprawić pracę naczyń krwionośnych. Sprawdź wszystkie korzyści płynące z zastosowania leczenia trądziku różowatego laserem.