Jeśli jesteś na etapie planowania depilacji laserowej względem określonej partii swojego ciała, warto bliżej zainteresować się tym tematem. Wiele faktów na temat tego zabiegu jest niejasna dla klientek odwiedzających salony kosmetyczne. Musisz wiedzieć, że po pierwszych zabiegach spotkasz się ze zjawiskiem odrastania włosów po depilacji laserowej. Postaramy się wytłumaczyć, dlaczego włosy odrastają, jeśli mówi się, że depilacja laserowa trwale usuwa włosy.

O czym świadczy odrastanie włosów po depilacji laserowej?

Jest to naturalne zjawisko, z którym spotyka się każda kobieta po wykonaniu pierwszych sesji zabiegu epilacji. Jest to ściśle związane z etapami wzrostu włosów. Zabieg eliminuje dojrzałe włosy, a nie te, które pozostają w stanie uśpienia w trakcie trwania zabiegu. Odrastanie włosów po depilacji laserowej dotyczy pojedynczych sztuk, które są w trakcie odpoczynku i jeszcze nie zaczęły rosnąć.

odrastanie włosów po depilacji laserowej

Zabiegi przypominające pozwolą uzyskać trwałe efekty gładkiej skóry

Skuteczną receptą na odrastanie włosów po depilacji laserowej jest wykonanie pełnej serii zabiegów. Nie warto wychodzić z założenia, że jedna sesja depilacji załatwi wszystkie Twoje bolączki. Liczba zabiegów konieczna do uzyskania gładkiej skóry jest uzależniona od Twoich indywidualnych predyspozycji. Po skończonej depilacji warto wybrać się na zabiegi przypominające, które zazwyczaj wykonuje się raz do roku. Pozwoli to na trwałe pozbycie się niechcianego owłosienia.