Chcesz przez cały dzień wyglądać pięknie i świeżo? Makijaż to coś bez czego wiele kobiet nie wyobraża sobie wyjścia z domu. Warto wybierać kosmetyki wysokiej jakości, które przedłużą trwałość make-upu. Doskonałym rozwiązaniem są bazy pod makijaż, które są w pełni bezpieczne dla cery i wykazują się skutecznością.

Co charakteryzuje bazy pod makijaż?

Bazy pod makijaż są stosowane na samym początku wykonywania make-up. Szczególnie polecane są na wieczorne wyjścia, wesela i nie tylko! Na rynku można znaleźć wiele rodzajów baz, które będą w pełni odpowiadały naszym potrzebom. Wiele kobiet nie wyobraża sobie makijażu bez zastosowania uprzednio bazy. Warto dobrać jej rodzaj do cery. Wyróżniamy te do zaczerwienionej skóry, odwodnionej lub zmęczonej. Głównym zadaniem bazy jest przedłużenie trwałości makijażu i sprawienie, że podkład będzie wyglądać o wiele lepiej. Zastosowanie bazy sprawia, że aplikacja fluidu będzie łatwiejsza. Baza tworzy pewnego rodzaju poślizg, dzięki czemu podkład się nie roluje, nie tworzy plam ani smug. Tak szeroki właściwości sprawiają, ze wiele kobiet stosuje je na co dzień!

Jakie bazy pod makijaż warto wybrać?

Dobór odpowiedniej bazy pod makijaż warto dostosować do potrzeb danego typu skóry. Warto wiedzieć, że aplikuje się ją na oczyszczoną skórę, przed nałożeniem podkładu oraz pudru. Po nałożeniu bazy należy poczekać chwile z aplikowaniem podkładu. Baza powinna całkowicie się wchłonąć, dla uzyskania efektu. Dla wielu kobiet to kosmetyk obligatoryjny, dla innych używany opcjonalnie. Bazy można podzielić na: nawilżające, matujące, rozświetlające, korygujące. Jakie jest jej podstawowe zadanie? Przede wszystkim wygładza fakturę skóry, odpowiednio ją nawilża i w zależności od jej rodzaju, matuje, ujednolica koloryt skóry lub rozświetla.