Coraz większą popularność zyskuje zabieg, jakim jest powiększanie ust. Jego celem jest poprawianie konturu ust, powiększanie ich objętości i modelowanie kształtu. Zabieg ten może być wykonywany u pacjentów w różnym wieku i daje bardzo dobre efekty. Chcesz dowiedzieć się, jak wygląda schemat zabiegu, kiedy widoczne są jego rezultaty, a także jak długo się utrzymują? Zapraszamy do przeczytania wpisu!

Jak wygląda powiększanie ust?

Powiększanie ust to zabieg, który nie wymaga praktycznie żadnego specjalnego przygotowania. Na około 3 dni przed jego wykonaniem nie wolno stosować leków przeciwzapalnych oraz aspiryny. W dniu przeprowadzania zabiegu należy unikać intensywnego wysiłku fizycznego, a także nagrzewania ciała. Bezpośrednio przed jego rozpoczęciem należy dokładnie zmyć makijaż ust. Zabieg polega na wstrzykiwaniu kwasu hialuronowego w skórę właściwą przy pomocy cienkiej igły i ampułko-strzykawki. Wykonuje się go w znieczuleniu lub przy zastosowaniu kremu znieczulającego, z uwagi na dużą wrażliwość okolic ust.

powiększanie ust - opis zabiegu

Po zabiegu przez kilka godzin nie wolno wykonywać nadmiernej ekspresji, dotykania czy masowania ust i ich okolic. Przez około 3 dni należy również unikać silnego promieniowania słonecznego, a także korzystania z sauny czy solarium, które powodują intensywne nagrzewanie ciała.

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Po zabiegu pacjent ma uczucie naturalnie powiększonych ust, a implant jest całkowicie niewyczuwalny. W zależności od zastosowanego preparatu efekt zabiegu powiększania ust może utrzymywać się od 6 do 12 miesięcy.