Obecnie bardzo często w sieci do tworzenia stron wykorzystuje się CMS’y(Content Management System) czyli systemy zarządzania treścią. Ludzie korzystają z tego rozwiązania, ponieważ jest to bardzo wygodne i proste. Jeśli chcemy coś zmienić na naszej stronie i nie musimy używać do tego kodu. Najpopularniejszym CMS’em jest WordPress. Zatem w jaki sposób zbudować stronę na WordPressie, aby była chętnie odwiedzana przez użytkowników i była czytelna dla wyszukiwarki Google?

Od czego powinniśmy zacząć?

Podczas budowania stron w WordPress, na początek powinniśmy obrać wizję funkcjonalności naszej strony. Następnie należy zbadać grupę odbiorców, czyli do kogo i w jaki sposób będziemy docierać z naszym przekazem. Kolejnym krokiem jest wstępne rozrysowanie planu-szkieletu strony w jaki sposób ma być zbudowana i gdzie mają się znajdować poszczególne elementy. Powinniśmy się kierować zasadami UX(User Experience), czyli przyjaznych doświadczeń użytkownika według, których nasz witryna powinna być przejrzysta i czytelna.

Strona techniczna budowania stron w WordPress

Od strony technicznej powinniśmy wybrać odpowiedni serwer, w zależności od celu jaki chcemy osiągnąć i ile przewidujemy odwiedzających na naszej witrynie. Powinniśmy, również zadbać o bezpieczeństwo użytkowników, którzy będą odwiedzać naszą stronę w szczególności jeśli planujemy stworzyć sklep internetowy o certyfikacie bezpieczeństwa SSL, który będzie szyfrował wrażliwe dane użytkowników takie jak numery pesel, karty kredytowej czy adres. Jak widzimy budowanie stron na WordPressie to nie do końca taka prosta sprawa, jeśli myślimy o profesjonalnie zbudowanej witrynie.