Zastanawiasz się co to jest aplikacja webowa? Zachęcamy do sprawdzenia naszego artykułu, aby dowiedzieć się czym jest aplikacja webowa i czym różni się od zwykłej strony internetowej. A więc aplikacja webowa wydaje się zwykłą stroną internetową. Z punktu widzenia użytkownika nie różni się tak bardzo. Warto zaznaczyć, że aplikacje webowe obsługuje się w przeglądarce i są nastawione na większą interakcję z użytkownikiem.

Różnice między aplikacją webową a stroną internetową

Wizualnie zarówno aplikacja internetowa jak i strona zbytnio się nie różnią. Główną różnica leży w funkcjonowaniu. Strona internetowa służy użytkownikowi głównie w celach informacyjnych. Nie mamy tam zbyt wielu możliwości, oprócz zapoznania się z treścią. Aplikacja webowa nastawiona jest głównie na interakcje z użytkownikiem. To znaczy, że możemy tam wykonywać różne operacje w postaci rejestracji, zakupu, rezerwacji, przesyłania plików, komentowania. Mamy nadzieje, że zadając pytanie na początku artykułu co to jest aplikacja webowa wyjaśniliśmy ją w zupełności.

Jakie wyróżniamy popularne aplikacje webowe?

W Internecie znajdziemy mnóstwo aplikacji webowych. Możemy je podzielić ze względu na określone przeznaczenie m. in. służące do rezerwacji, sprzedażowe czy ogłoszeniowe. Z najpopularniejszych możemy wymienić:

  • allegro.pl
  • olx.pl
  • jakdojade.pl
  • booking.com
  • netflix.com/pl