Plastry na odciski to coś, co każdy z nas powinien posiadać w domowej apteczce. Jakie są główne wskazania do ich stosowania?

Jakie są przyczyny powstawania odcisków?

Jak się okazuje, w zdecydowanej większości przypadków jest to wynik noszenia niewłaściwie dobranego obuwia. W efekcie pojawiają się różnego rodzaju nagniotki, które utrudniają swobodne poruszanie się. W celu ich zabezpieczenia stosuje się właśnie plastry na odciski, które zabezpieczają te miejsca na skórze przed powstawaniem kolejnych, bardzo bolesnych otarć.

W jaki sposób stosować plastry na odciski?

Kluczem jest w tym przypadku naklejenie na stopę suchą oraz czystą tak, aby plaster dobrze przylegał do danego miejsca. Wiele z tego typu produktów jest także wodoodpornych, przy czym również takich nie należy pozostawiać zbyt długo na skórze, aby miejsce nie uległo zabrudzeniu oraz nie goiło się w zwolnionym tempie. Zawsze warto stosować się też do zaleceń producenta w kwestii ich noszenia oraz do ewentualnych przeciwwskazań z tym związanych.

Plastry na odciski zdecydowanie warto posiadać w swojej własnej apteczce, gdyż niestety problem ten pojawia się często i może być bardzo bolesny. Oczywiście można zapoznać się też ze sposobami zapobiegania ich powstawaniu, które jak się okazuje, są naprawdę łatwe do wdrożenia.