Indigo cleaner popularnie nazywany jest też odtłuszczaczem do paznokci. Służy do przemywania lakieru hybrydowego, akrylu i żelu. Jego zadaniem jest nie tylko skutecznie odtłuszczenie płytki, ale też nadanie połysku niemal wszystkim typom lakierów do paznokci.

Kiedy stosować Indigo cleaner?

Preparat ten posiada dwa główne zastosowania. Indigo cleaner możesz aplikować na naturalną płytkę paznokcia, tuż przed aplikacją lakieru, żelu czy primera, w celu oczyszczenia i odtłuszczenia płytki. Drugim momentem stylizacji paznokci, kiedy cleaner okaże się przydatny, jest ostatni etap procesu stylizacji paznokci. Wciera się go wtedy w warstwę dyspersyjną aż do momentu całkowitego zniknięcia lepkiej warstwy. Dzięki temu płytka jest odtłuszczona, a lakier na paznokciach pięknie się błyszczy. Możesz pominąć ten krok w przypadku topów no wipe. W przypadku aplikowania stylizacji żelowej użyj go po zakończeniu nakładania żelu, przed wypiłowaniem paznokci w celu nadania im odpowiedniego kształtu.

Indigo cleaner

A co jeśli go nie użyję?

Cleaner do lakieru hybrydowego, jak widać jest użytkowany kilkakrotnie. Pełni on poważną funkcję, pomimo, że się o nim dużo nie mówi. Gdyby nie on paznokcie byłyby lepkie, a ich opiłowanie nie byłoby możliwe. Również brak odtłuszczenia paznokci przed zastosowaniem primera, mogłoby doprowadzić do zmniejszenia ich trwałości, odpryskiwania lub odchodzenia od płytki. Warto więc pamiętać o jego użyciu. Nawet w przypadku malowania paznokci zwykłym lakierem, zastosowanie Indigo cleaner może przedłużyć trwałość stylizacji. Lakier lepiej trzyma się bowiem odtłuszczonej płytki. Jeżeli jeszcze nie posiadasz takiego preparatu – koniecznie zamów go w naszym sklepie!