Metoda akrylowa wykonywania stylizacji paznokci staje się coraz bardziej popularna. Jej zastosowanie pozwala na uzyskanie długich, pięknie prezentujących się paznokci. Akryl umożliwia uzyskanie perfekcyjnego efektu na długi okres czasu. Dodatkowo metodą tą można nadać paznokciom dowolny, wymarzony kształt.

Zalety paznokci akrylowych

Manicure akrylowy jest niezwykle trwały i mocny, dlatego polecany jest także osobom, które mają cienkie lub łamliwe paznokcie. Akryl ukryje również niedoskonałości paznokcia – odkształconą i nierówną płytkę, ślady po obgryzaniu. Co istotne, akryl można usunąć z paznokci w dowolnym momencie. Metoda akrylowa stylizacji paznokci jest bezpieczna, jeśli jest prawidłowo i profesjonalnie wykonana – nie uszkadza niepotrzebnie warstw paznokcia. Paznokcie tworzy się ze specjalnego proszku oraz liquidu i nakłada się je metodą punktową. Nie jest to metoda, którą poleca się samodzielnie wykonywać w domu, wymaga bowiem dysponowania obiema rękoma, dużym doświadczeniem i wprawą, aby utworzyć precyzyjne kształty, bowiem akryl bardzo szybko wysycha więc musimy od razu utworzyć pożądany kształt.

metoda akrylowa

Jak przebiega metoda akrylowa?

Płytkę należy tylko delikatnie zmatowić przez zabiegami utwardzania paznokci. Zanurzamy pędzelek w liquidzie, a następnie w proszku akrylowym i taką kuleczkę nanosimy na środek paznokcia lub tipsa. Akrylowymi kuleczkami pokrywamy cały paznokieć i rozprowadzamy na jego powierzchni. W metodzie akrylowej ważne jest, aby na bieżąco sprawdzać ewentualne nierówności i je korygować, szczególnie z boków paznokci. Jeśli paznokcie wyjdą zbyt grube, to zawsze można je spiłować. Jeśli jest taka potrzeba, nakładanie akrylu powtórz kilka razy, by uzyskać właściwą grubość i kształt paznokcia. Pamiętaj, żeby pędzel do akrylu umyć w acetonie od razu po wykonaniu stylizacji, ponieważ bardzo szybko zastyga.