Rynek produktów do pielęgnacji włosów obejmuje ogrom kosmetyków zróżnicowanych pod względem przeznaczenia i stosowania. Jednym z nich jest wcierka do włosów, która pomaga w licznych kłopotach ze skórą głowy i nie tylko. Zapobiega wypadaniu włosów, wzmacnia lub przyspiesza porost włosów. Którą z nich warto wybrać? Sprawdź!

Czym jest wcierka na porost włosów i jak ją stosować?

Wśród wielu skutecznych sposobów na zadbanie o kondycję włosów i skóry głowy jest tradycyjna wcierka na porost włosów. Jak sama nazwa wskazuje, przeznaczona jest ona do aplikacji bezpośrednio na skórę głowy, przez co polecana jest głównie w przypadku osłabionych i wypadających włosów, choć sprawdza się także przy innych dolegliwościach. Kluczem do sukcesu jest regularne stosowanie wcierki na porost włosów przez minimum 3 tygodnie w częstotliwości około 2-3 razy w tygodniu w zależności od konkretnego preparatu. Przed użyciem należy więc zapoznać się z informacjami na etykiecie.

Jakich efektów można się spodziewać?

Miejscowe pobudzenie naczyń krwionośnych skóry, które powoduje wcierka na porost włosów w znaczący sposób wpływa na pobudzenie do wzrostu cebulek włosów, działa wzmacniająco, odżywczo i regenerująco. Konkretne działanie danego preparatu uzależnione jest od składu danej wcierki, może więc także regulować ilość wytwarzanego sebum, czy też pomagać w walce z powracającym łupieżem. Wcierkę należy delikatnie wmasować w skórę głowy po każdym myciu włosów, dzięki czemu już po miesiącu można spodziewać się pierwszych efektów kuracji.