Truskawki to owoce, które najlepiej kupować w okresie od maja do połowy lipca – wtedy mamy pewność, że są one świeże, a ich smak jest wyjątkowy. Truskawki można podać w wielu wydaniach, a jednym z nich jest koktajl truskawkowy. Jest to idealna propozycja na letnie dni i to nie tylko dla dzieci, ale i również dorosłych.

Korzyści płynące ze spożywania truskawek

Truskawki to owoce, których jedzenie niesie za sobą wiele korzyści. Są one bogate w witaminę C, B6, kwas foliowy, a także wiele innych. Owoce te odkwaszają organizm, obniżają ciśnienie krwi, a nawet zmniejszają ryzyko chorób serca. Niestety mogą one uczulać, dlatego trzeba uważać, by nie przesadzić z ich ilością. Truskawki można jeść w różnych formach – same, podane z naleśnikami lub lodami, a także w formie koktajlu truskawkowego. Poniżej znajdziesz jeden z naszych ulubionych przepisów!

koktajl truskawkowy

Przepis na koktajl truskawkowy

Koktaj truskawkowy można zrobić na wiele sposobów. Dobrze smakuje on w połączeniu z mlekiem, bananem, czy nawet owocami leśnymi. Jaki jest najlepszy przepis na ten napój?

  • 500 gram truskawek,
  • pół szklanki jogurtu naturalnego,
  • pół szklanki mleka,
  • cukier do smaku (opcjonalnie).

Jak widzisz, do wykonania tego orzeźwiającego napoju potrzebujesz dosłownie kilku składników. Wszystko należy zblendować i gotowe – możesz cieszyć się przysznym deserem o każdej porze dnia. Przpies ten można wykonać również przy użyciu mrożonych truskawek.