Z trądzikiem zmaga się bardzo wiele osób. Są to nie tylko nastolatki w wieku dojrzewania – problem ten dotyka osób w różnym wieku. Jednym z przekonań, które często słyszy się w temacie leczenia trądziku, jest to, że słońce leczy trądzik. Niestety jest to jedynie popularny mit, który powtarzany wielokrotnie, zaczął być uznawany za prawdę. Jaka jest prawda na temat relacji trądzik a słońce? Lepiej jest słońca unikać, a już na pewno nie traktować go jako lekarstwo.

Jakie działanie ma słońce na skórę?

To nie do końca tak, że słońce jest tylko i wyłącznie szkodliwe dla skóry. Posiada również walory prozdrowotne, które jednak są przeważane przez minusy ekspozycji cery trądzikowej na słońce. Do plusów opalania można zaliczyć metabolizowanie witaminy D, a także zmniejszenie produkcji łoju i wysuszenie naskórka. Jednak po czasie gruczoły zaczynają ponownie pracować, ze zdwojoną siłą, produkując o wiele więcej sebum niż wcześniej. W efekcie czego, na skórze powstanie jeszcze więcej wyprysków czy zaskórników.

trądzik a słońce

Trądzik a słońce – jak chronić cerę?

Czy relacja trądzik a słońce jest z góry skazana na porażkę? Absolutnie nie! Możesz się sporadycznie opalać, pamiętając o odpowiednim zabezpieczeniu. Przed wyjściem na słońce posmaruj się kremem ochronnym, z filtrem SPF 50 lub nawet więcej. Z kolei po opalaniu zadbaj o odpowiednie nawilżenie twojej skóry. Nie zapominaj w wakacje o odpowiednim oczyszczaniu swojej cery.