Wiele kobiet, ale również mężczyzn stosuje masaże ujędrniające. Ich zadaniem jest m.in. poprawa napięcia mięśniowego, uelastycznienie skóry czy poprawa krążenia naczyń krwionośnych i limfatycznych. Kiedy warto udać się na taki masaż? Na czym on dokładnie polega i kiedy pojawiają się pierwsze widoczne efekty? Jeśli chcesz poznać odpowiedzi na te pytania, to zapraszam do przeczytania dzisiejszego wpisu.

Wskazania do masażu

Masaże ujędrniające są w szczególności dedykowane osobom, które chcą zrzucić zbędne kilogramy, ponieważ znakomicie wspomagają odchudzanie. Świetnie radzą sobie z intensywnym rozbiciem tkanki tłuszczowej, a także stymulują pracę układu krwionośnego i fibroblastów. Idealnie sprawdzą się dla osób, które chcą ujędrnić, uelastycznić skórę i pobudzić osłabione mięśnie. Polecany jest dla kobiet po ciąży, a także dla osób zmagających się z cellulitem czy wiotką skórą. Dodatkowo masaże te świetnie obniżają napięcie mięśniowe, a tym samym redukują stres.

masaże ujędrniające - wskazania

Masaże ujędrniające: na czym polegają?

Masaż wykonuje się na całe ciało lub na poszczególne jego partie. Zazwyczaj rozpoczyna się on peelingiem, który ma za zadanie dogłębnie oczyścić skórę. Następnie wykonywany jest masaż z użyciem klasycznych technik, do którego wykorzystuje się naturalne olejki lub balsamy. Masaże ujędrniające, dzięki zastosowanym technikom ujędrniająco-modelującym, rozbijają komórki tłuszczowe znajdujące się w tkance podskórnej. Dla uzyskania najlepszego efektu zaleca się wykonanie serii od 8 do 10 masaży, wykonywanych co drugi dzień.