Przypadkiem ubrudziłaś ulubione ubranie? Niektórym zdarza się to naprawdę często. Dużym minusem jest to, że nie wszystkie plamy da się zmyć, jednak jest na to sposób. Co jednak, jeśli do sukienki, koszulki czy innej części garderoby przykleiła Ci się guma? Jak usunąć gumę do żucia z ubrania? Przygotowaliśmy kilka wskazówek, które powinny pomóc Ci w jej pozbyciu. Wypróbuj je, a na pewno będziesz zadowolona. Zapraszamy do czytania!

Jak usunąć gumę do żucia z ubrania? Krok po kroku

Zastanawiasz się jak usunąć gumę do żucia z ubrania i czy w ogóle jest to możliwe? Pierwszym krokiem, który przybliży Cię do jej pozbycia, jest zamrożenie ubrania. Niska temperatura może jednak zaszkodzić niektórym materiałom, dlatego zaleca się trzymać ją w zimnie nie dłużej niż 2-3 godziny. Możesz również spróbować potraktować zabrudzone miejsce kostką lodu, która pomoże Ci w zeskrobaniu gumy z tkaniny.

jak usunąć gumę do żucia z ubrania

Co oprócz zimna może być pomocne?

Nie wiesz jak usunąć gumę do żucia z ubrania bez użycia kostek lodu lub zamrażalnika? Pomocne może być ciepło, a dokładniej gorące żelazko! Ustaw temperaturę żelazka na nie wyższą niż ta, która jest widoczna na metce. Następnie połóż w miejscu gumy do żucia papier do pieczenia i przez jakiś czas poruszaj po zabrudzeniu żelazkiem. Powinna odejść od ubrania, a po gumie nie zostanie żaden ślad!