Aktualnie na rynku pracy bardzo popularna stała się branża IT ze względu na to, że są to zawody przyszłościowe, dobrze płatne i w większości przypadków jest możliwość pracy zdalnej. Bardzo dużą popularnością cieszy się praca UX Designer. W dzisiejszym artykule podpowiemy, jakie predyspozycje powinniśmy spełniać, aby wykonywać ten zawód.

Czy studia pokrewne z UX są wymagane, aby starać się o pracę UX Designera?

Jak w wielu zawodach z branży IT, studia nie są wymagane, lecz na pewno mogą znacząco pomóc. Powinniśmy pamiętać, że studia, szkolenia czy kursy nie zagwarantują nam pracy UX Designera. Bardzo ważne jest nasze portfolio ze zrealizowanymi projektami, dzięki temu będziemy mogli pokazać nasze umiejętności w „praktyce”, która tak na prawdę odgrywa najważniejszą rolę podczas szukania pracy na większości stanowisk w IT.

O czego zacząć, jeśli myślimy poważnie o stanowisku UX Designera?

Na początku powinniśmy posiąść podstawy z zakres UX, najlepiej zapisując się na jakieś szkolenie czy kurs. Następnie powinniśmy przejść do najważniejszego czyli budowania naszego portfolio z projektami. Na dopełnienie swojej wiedzy możemy, również posiłkować się książkami. Rekomendujemy takie tytuły jak “Badania Jako Podstawa Projektowania User Experience” czy “The Design of Everyday Things”. Bardzo ważne, aby w projektach skupić się na tym jaki był problem i jak go rozwiązaliśmy.