Maści na ból kolan sprawdzają się w przypadku stanów zwyrodnieniowych, urazów mechanicznych, a także przesilenia spowodowanego intensywnym treningiem. Co jeszcze wyróżnia takie preparaty oraz w jaki sposób należy ich używać?

Przykładowe składy maści na ból kolan

W składach takich preparatów można znaleźć przede wszystkim substancje o działaniu przeciwbólowym i przeciwzapalnym, w tym m.in. ibuprofen oraz naproksen. Nierzadko są to też składniki mające na celu zniwelowanie obrzęków, które stosuje się najczęściej po urazach mechanicznych. Maści na ból kolan zawierają dodatkowo substancje o działaniu rozgrzewającym, w tym kapsaicynę. Co istotne, trzeba stosować je zgodnie z zaleceniami producenta, aby nie doprowadzić do podrażnienia skóry.

Sposób aplikacji maści na bóle kolan

Choć takie produkty aplikowane są na skórę, to także należy pamiętać o ich prawidłowym stosowaniu. Kluczowym aspektem jest przede wszystkim delikatnie wmasowywanie w skórę zgodnie z zaleceniami producenta lub lekarza albo farmaceuty, zazwyczaj nie częściej, niż 2 do 3 razy na dobę. Miejsce aplikacji nie powinno być też uszkodzone, aby nie doprowadzić do jego dodatkowego podrażnienia i wzmocnienia dolegliwości bólowych.

Jak widać maści na ból kolan to preparaty, które zdecydowanie warto mieć w domowej apteczce, aby móc zastosować je w przypadku dolegliwości utrudniających swobodne chodzenie oraz funkcjonowanie.