Kraków to piękne miasto, które swoimi zabytkami zachwyca wszystkich turystów. By zobaczyć większość z jego atrakcyjnych miejsc, wystarczy zaledwie kilka dni. Miasto to jest idealną propozycją do zwiedzania dla całych rodzin i nie tylko. Jest to świetny pomysł na romantyczny weekend w Krakowie z Twoją drugą połówką! Co warto zwiedzić? Poniżej znajdziesz propozycję kilku miejsc, które powinny Ci się spodobać!

Weekend w Krakowie – co warto zobaczyć?

Wielu turystów na samym początku udaje się na Rynek Główny i wcale nie jest to zła decyzja. W jego pobliżu znajduje się wiele krakowskich zabytków, które uważane są za jedne z ważniejszych. Po jego zwiedzeniu możesz przejść ulicą Floriańską, by zobaczyć Barbakan lub ulicą Grodzką prosto na Wawel oraz nad Wisłę. Weekend w Krakowie może być naprawdę ciekawy, o ile dobrze wszystko zaplanujesz.

Weekend w Krakowie

Spędźcie miło czas we dwoje

Oprócz zabytków, w Krakowie znajdziesz wiele muzeów, teatrów oraz restauracji, w których możecie spędzić trochę czasu tylko we dwoje. Warto jednak zarezerwować miejsca w nich jeszcze przed wyjazdem – wiele z nich jest bardzo obleganych, dlatego może być trudno dostać Wam się gdzieś „z ulicy”.

Weekend w Krakowie to będzie dla Was wspaniała przygoda. Wybierzcie się na Kazimierz, Stare Miasto lub w inne miejsce, i miło spędźcie wspólnie czas. Nie zapomnijcie wcześniej zarezerwować hotelu. Udanego wyjazdu!