Obecnie na świecie istnieje tylko kilkanaście luksusowych marek, które znane są na wielu kontynentach, a ich ubrania i dodatki są chętnie wybierane zarówno przez kobiety, jak i mężczyzn. Do jednej z takich firm należy Louis Vuitton – francuski dom mody, specjalizujący się w produkcji toreb, walizek, bagaży, a także wielu innych produktów. Poznaj historię tej marki i dowiedz się, jakie ubrania i akcesoria od tego producenta warto posiadać w swojej szafie!

Historia marki Louis Vuitton

Francuski dom mody Louis Vuitton powstał w 1854 roku i nosi nazwę po jego założycielu. Właściciel firmy stworzył warsztat, w którym zajmował się przede wszystkim produkcją kufrów podróżniczych, jednak wraz z upływem lat przekształcił się w luksusową markę, znaną głównie z dużych, brązowych torebek opatrzonych symbolem LV.

louis vuitton

Markowe ubrania o nietuzinkowym designie

Nie od dziś wiadomo, że francuskie marki mogą pochwalić się eleganckimi produktami o wysokiej jakości. Takie właśnie są ubrania i akcesoria od marki Louis Vuitton. Sukienki, koszulki, obuwie, a także torebki z popularnymi wzorami Monogram Canvas, Damier Ebene czy Monogram Leder cieszą się dużą popularnością wśród kobiet i mężczyzn na całym świecie. Sam założyciel Louis Vuitton pokazał, jak z małego francuskiego warsztatu można zbudować duże, modowe imperium, które przetrwa wieki.