Dobre kilka lat temu pojawił się modowy trend, który pozostał z nami do obecnego sezonu – parka z kapturem. Tę zimową kurtkę pokochały kobiety na całym świecie. Ten model został doceniony zarówno za swój wygląd, jak i za komfort, który oferuje. Dłuższy fason parki sprawia, że wysmukla sylwetkę podobnie jak płaszcz, a dodatkowo ściągacz umieszczony w pasie podkreśla talię. Zakryte biodra i uda oraz ciepły kaptur sprawią, że na pewno nie zmarzniesz!

Czy parka z kapturem sprawdzi się tylko na zimę?

Chociaż parka z kapturem zasłynęła jako kurtka zimowa, nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby nosić ją także jesienią czy wczesną wiosną. Wiele modeli jest wyposażonych w odpinaną podszewkę i futerko z kaptura. Dzięki temu, możemy w jednej chwili, za pomocą kilku guzików, odpiąć podszewkę i zamienić zimowy płaszcz w kurtkę przejściową! Warto także wspomnieć o tym, że powstają lżejsze modele parek, przeznaczone właśnie na jesień. Często można je spotkać w wersji wodoodpornej, z myślą o deszczach.

parka z kapturem

Jaki kolor parki wybrać?

Klasyczna parka z kapturem to taka w neutralnym, ciemniejszym kolorze. Najczęściej są to kurtki czarne, granatowe, czy w kolorze khaki. Jeśli chcesz wyróżnić się na tle tłumu, postaw na ciekawe wzornictwo, zamiast na jednolity kolor! Tym sposobem twoja kurtka ożywi szarą pogodę, będziesz też lepiej widoczna na ulicy.