Marcin Wroński to nie tylko polski pisarz, ale też redaktor oraz popularyzator kultury miasta Lublin. Co dokładnie warto o nim wiedzieć i po jakie jego utwory sięgnąć?

Utwory Marcina Wrońskiego

Jeśli chodzi o utwory, które przyniosły mu największą popularność, to warto wskazać przede wszystkim na retrokryminały z Zygą Maciejewskim występującym w roli głównej. Tworzy go aż 10 tomów różnych utworów, na które składa się m.in. obraz wielokulturowego Lublina. W roku 2007 ukazał się pierwszy z tomów, czyli „Morderstwo pod cenzurą”, w którym to po raz pierwszy pojawił się śledczy Maciejewski. Marcin Wroński jest jednak autorem nie tylko tego cyklu, ale też różnego rodzaj opowiadań i słuchowisk.

Nagrody oraz wyróżnienia

Autor jest też laureatem wielu znaczących nagród. Ze względu na silne związki z Lublinem otrzymał także honorowy tytuł Bene Meritus Terrae Lublinensi oraz Medal 700-lecia Miasta Lublin. Warto wskazać też na kilkukrotne nominacje do prestiżowej nagrody, jaką są Paszporty Polityki. To także aż siedem nominacji do Nagrody Wielkiego Kalibru.

Jak widać zdecydowanie warto sięgnąć po utwory Marcina Wrońskiego i to z wielu różnych powodów. Jeśli i Ty szukasz książek tego autora, to są one dostępne nie tylko w wersjach papierowych, ale też w formie wygodnych do czytania e-booków i audiobooków.