Zakwaszenie organizmu to zachwiana równowaga kwasowo-zasadowa w organizmie. Polega na zmianie odczynu krwi i skutkuje tym, iż ciało musi spożytkować więcej energii, aby utrzymać odpowiednie, zdrowe pH. Czy jednak dieta na zakwaszenie organizmu ma w ogóle sens?

Dieta na zakwaszenie organizmu

Zakwaszenie organizmu ma być leczone dietą polegającą przede wszystkim na ograniczeniu cukrów prostych i zmniejszeniu ilości warzyw w diecie. Czy jednak będzie to miało realny wpływ na pH krwi? Okazuje się, że nie, natomiast wpływ na gospodarkę kwasowo-zasadową będzie naprawdę minimalny. Jak więc widać, diety na zakwaszenie organizmu są zdrowe, jednak działają korzystnie po prostu na organizm, a nie na to, do czego miały pierwotnie służyć.

A co z suplementami na zakwaszenie organizmu?

Okazuje się, że ich zakup i próby „leczenia” tego problemu to po prostu strata pieniędzy, o ile chodzi stricte o leczenie domniemanego zakwaszenia. Składniki takie jak wyciąg z zielonej herbaty mogą po prostu korzystnie wpłynąć na cały organizm i tym samym jego zdrowie, a niekoniecznie na samo zakwaszenie.

W Internecie można znaleźć wiele sprzecznych informacji na temat zakwaszenia naszego ciała. Warto jednak tę kwestię omówić z lekarzem i tym samym dowiedzieć się, czy problem jest realny, czy może za gorsze samopoczucie odpowiadają inne dolegliwości.

https://aptekamoderna.pl/pl/blog/post/zakwaszenie-organizmu-objawy-i-leczenie.html