Czy depilacja laserowa po cesarskim cięciu jest możliwa? Ile czasu po porodzie należy odczekać, by bezpiecznie skorzystać w zabiegu w salonie kosmetycznym? Poznaj najważniejsze zalecenia lekarzy i gabinetów kosmetycznych.

Kiedy depilacja laserowa po cesarskim cięciu jest możliwa?

Depilacja laserowa po cesarskim cięciu jest ściśle indywidualną kwestią. Ciężko mówić o dokładnych odstępach czasu na epilację po urodzeniu w ujęciu ogólnym. Każdy organizm regeneruje się w swoim tempie, więc czas jest zależny od indywidualnych predyspozycji do rekonwalescencji. Najważniejsze jest to, by skóra w pełni się zrosła i zregenerowała. Całkowite zagojenie się rany po cesarskim cięciu pozwala na wykonanie zabiegu depilacji laserowej, a obecna blizna na podbrzuszu nie ma większego znaczenia w zabiegu. Natomiast wahania hormonów w organizmie po ciąży bywają dodatkową komplikacją. Warto skonsultować swoje wątpliwości w gabinecie lekarskim, gdzie uzyskasz szczegółowe informacje i zalecenia.

depilacja laserowa po cesarskim cięciu

Karmienie piersią a depilacja laserowa?

Depilacja laserowa po cesarskim cięciu nie jest jedynym przeciwwskazaniem do skorzystania z zabiegu. Okres laktacji w dużej mierze powoduje osłabienie i wrażliwość skóry. Wykonanie zabiegu laserowego usuwania owłosienia może nie być rozsądną decyzją. Wówczas mogą pojawiać się skutki uboczne w postaci różnych podrażnień, a nawet poparzeń wrażliwej skóry. Takim zabiegom będzie również towarzyszył ból, którego można uniknąć poprzez zwykłą cierpliwość. Okres kilku miesięcy po porodzie jest trudny dla każdej kobiety. Wytwarzanie mleka i karmienie piersią nie sprzyja szybkiego powrotu do właściwej kondycji skóry. Warto dać sobie odpowiednią ilość czasu na regenerację.