Smartfony współcześnie są jednym z najczęściej używanych przez nas urządzeń. Korzystamy z nich między innymi do komunikowania się z innymi osobami za pomocą zwykłego dzwonienia, ale także wymieniania się wiadomościami przez media społecznościowe, bądź SMS-y. Są jednak chwile, w których nie mamy możliwości skorzystania z telefonu z różnych powodów, a potrzebujemy odczytać wiadomości, bądź na nie odpisać. W tym artykule dowiesz się jak odczytać SMS z telefonu na komputerze.

Krok po kroku — jak odczytać SMS z telefonu na komputerze

Jeśli chcemy, zobaczyć z poziomu komputera wiadomości, jakie znajdują się na naszym telefonie, jest parę kroków, które należy przejść. Mimo iż kiedyś opcja ta była dostępna jedynie dla użytkowników telefonów marki Apple, obecnie informacja jak odczytać SMS z telefonu na komputerze będzie przydatna dla każdego. Po pierwsze należy wejść na dedykowaną stronę, jaką jest Messages Google, a następnie we wiadomości i krok po kroku przejść konfigurację urządzeń.

jak odczytać sms z telefonu na komputerze osobistym

Co z odpisywaniem?

Jeśli chcemy wiedzieć nie tylko jak odczytać SMS z telefonu na komputerze, ale również na nie odpisać, warto pobrać aplikację “Twój telefon”, która dostępna jest na systemy Android i Windows 10. Wystarczy, iż pobierzemy tę aplikację na nasze oba urządzenia, podłączymy je do tej samej sieci Wi-Fi i przejdziemy odpowiednią konfigurację. Dzięki temu możemy nie tylko prowadzić komunikację, ale także przeglądać zdjęcia oraz zarządzać wiadomościami z poziomu komputera.