Każdy zaczynając swoją karierę i zastanawiając się w którą ścieżką podążać zastanawia się w co warto zainwestować swój czas, aby to procentowało w przyszłości dobrymi zarobkami. Według danych od Dell Technologies w 2030 roku większość stanowisk pracy będzie całkowicie nowych, o których na dzień dzisiejszy nie słyszeliśmy. Mamy nadzieje, że przygotowana przez nas lista najlepiej płatnych zawodów w Polsce pomoże obrać odpowiednią ścieżkę zawodową młodym ludziom.

najlepiej płatne zawody w Polsce - student

Jakie są najlepiej płatne zawody w Polsce na dzień dzisiejszy?

Nie ma co ukrywać, że do najlepiej płatnych zawodów w Polsce należy w dużej części branża IT. Są to m. in. ścieżki rozwoju z:

  • Game Development – Popyt na gry komputerowe nie maleje a wciąż rośnie. Szacuje się, że w 2025 rynek będzie wart 257 miliardów dolarów. Polska słynie z wielu bardzo szanowanych projektów na całym świecie m. in. Cyberpunk czy Wiedźmin.
    Jest to bardzo ceniona branża i warta zainteresowania, programiści programują głównie w językach C++, Java, C#.
  • UX/UI – Jest to dział poświęcony analizie stron internetowych pod kątem doświadczeń użytkowników korzystania ze stron lub aplikacji i szukaniu rozwiązań, aby strona była przejrzysta i użyteczna.
  • Frontend – Branża poświęcona projektowaniu stron internetowych.

Zalety zawodów przyszłości

Najlepiej płatne zawody w Polsce jeśli chodzi o świat IT w większości będzie można wykonywać zdalnie na odległość. Jest to ogromny plus, gdyż nie musimy być uzależnieni geograficznie od miejsca siedziby czy biura pracy. Możemy pracować z każdego miejsca na ziemi. Dodatkową zaleta jest łatwa adaptacja możliwość skorzystania z wielu kursów online i nauki wybranego języka programowania.