Każda kobieta, która ukończyła 30 lat powinna regularnie wykonywać USG piersi tczew. Jest to niezbędna kobieca profilaktyka, która pomaga przeciwdziałać chorobom, ale też w początkowym stadium wykryć raka piersi.

Wskazania

Poza profilaktycznym badaniem piersi USG piersi Tczew powinno się wykonywać, jeśli wskazują na to niektóre objawy. Ważnymi są: ból piersi; zmiany w piersiach, które wyczuwalne są dotykiem; wyciek z brodawek; występowanie raka sutka w rodzinie; stosowanie terapii hormonalnej zastępczej.

Czym jest USG piersi Tczew?

USG piersi Tczew to badanie całkowicie bezbolesne i nieszkodliwe dla zdrowia. Wykonywane jest za pomocą ultradźwięków. Jest też o tyle proste, że nie trzeba się do nich w żaden specjalny sposób przygotowywać. Jest możliwe do przeprowadzenia w każdym momencie cyklu, więc nie trzeba też umawiać się na żaden konkretny termin. Jedyna rzecz, którą warto zrobić przed to szczegółowy wywiad lekarski, na którym warto przedstawić lekarzowi wyniki poprzednich USG i mammografii, jeśli takie badania już się odbyły.