Latem nasza skóra rządzi się swoimi prawami. Promieniowanie słoneczne bardzo często podrażnia naszą cerę i wywołuje jej nadmierne przesuszenie? Jak sobie z tym radzić? Jak dbać o skórę latem? W dzisiejszym wpisie przedstawię Ci najważniejsze zasady, o których powinieneś pamiętać, jeśli chcesz cieszyć się gładką i odpowiednio nawilżoną skórą w upalne dni. Zapraszam do przeczytania!

Jak dbać o skórę latem? Podstawowe zasady

Najważniejszą zasadą, jak dbać o skórę latem, jest odpowiednie oczyszczanie skóry. Latem warto wybrać kosmetyki o delikatnym działaniu, które dodatkowo nie wysuszą i nie podrażnią naszej skóry. Bardzo ważne jest, aby preparat był odpowiednio dobrany do naszego typu skóry. Dwa razy w tygodniu warto zastosować peeling, który usunie martwy naskórek i zmniejszy nadmierne błyszczenie się skóry. Nie wolno również zapominać o odpowiedniej ochronie przeciwsłonecznej. Latem należy stosować kremy z filtrem SPF50, które zapobiegną starzeniu się skóry i zapewnią jej optymalny poziom nawilżenia. W upalne dni warto również wykonać maseczkę łagodzącą, która uspokoi naszą skórę po całym dniu przebywania na słońcu, a dodatkowo zapewni nam znakomity relaks.

jak dbać o skórę latem - pielęgnacja

Nie zapominaj o nawadnianiu organizmu

Wiele osób zastanawiając się nad tym, jak dbać o skórę latem, myśli jedynie o kosmetykach nawilżających czy o ochronie przeciwsłonecznej. Warto jednak pamiętać, że aby nasza skóra zachowała odpowiedni poziom nawilżenia, potrzebne jest również zadbanie o nią od środka. Właśnie dlatego nie wolno zapominać o nawadnianiu organizmu. Każdego dnia należy wypić przynajmniej 2 litry wody, co zapewni nam dobre samopoczucie i piękny wygląd skóry.