Marzysz o pięknej, gładkiej skórze? Zmagasz się z rozstępami, przebarwieniami, bliznami czy drobnymi zmarszczkami? Z pomocą przychodzi mikrodermabrazja, czyli zabieg, dzięki któremu wygładzisz, ujędrnisz i odmłodzisz swoją skórę! Sprawdź, na czym polega ta metoda, a także jakie efekty przynosi.

Opis zabiegu

Mikrodermabrazja polega na napylaniu na skórę specjalnego środka ścierającego i jego odsysaniu. Pozwala to na stopniowe ścieranie zniszczonego naskórka i usunięcie zrogowaciałej warstwy. W celu uzyskania pożądanych rezultatów zwykle należy poddać się serii od 2 do 20 zabiegów. Ich ilość zależy od indywidualnego problemu pacjenta. W przypadku blizn potrądzikowych będzie konieczne wykonanie większej ilości, aby uzyskać jak najlepsze rezultaty. Metoda ta, w porównaniu z innymi zabiegami, takimi jak dermabrazja czy peeling chemiczny jest dużo mniej obarczona ryzykiem powikłań, czy wystąpienia przebarwień bądź blizn pozabiegowych. Efekty widoczne są od razu i nie jest wymagana rekonwalescencja.

mikrodermabrazja - efekty zabiegu

Mikrodermabrazja — efekty

Efektem zabiegu mikrodermabrazji jest odświeżenie i oczyszczenie skóry. Już po pierwszym zabiegu staje się ona dużo gładsza, bardziej elastyczna, miękka i odżywiona. Zabieg przyczynia się do pobudzania produkcji elastyny i kolagenu, dzięki czemu przyspiesza regenerację skóry i opóźnia procesy starzenia. Efektem zabiegu jest również widoczne spłycenie blizn i rozstępów, zmniejszenie przebarwień, rozszerzonych porów, a także wyeliminowanie drobnych zmarszczek. Skóra staje się jędrna i wyraźnie odmłodzona.