Z roku na rok statystki jasno przekazują nam informacje, że coraz więcej użytkowników korzysta z Internetu za pomocą urządzeń mobilnych. Warto zadbać o to, aby nasza strona internetowa dopasowywała się automatycznie do urządzenia na jakim go przegląda użytkownik. Ten właśnie proces nazywamy responsywnością. Krótko mówiąc responsywność strony internetowej jest wtedy, gdy automatycznie po wejściu na nią dopasowuje się do urządzenia na jakim ją przeglądamy pod względem rozdzielczości.

Dlaczego warto dbać o to, aby strona była responsywna?

Jednym z ważniejszych aspektów dlaczego warto dbać o responsywność strony internetowej na pewno jest wygoda i komfort użytkowników, na których nam przecież najbardziej zależy. Na smartfonie dużo trudniej by nam się przeglądało stronę jeśli nie byłaby w ogóle zmieniona pod mniejszy ekran. Poruszanie się po takiej stronie byłoby problematyczne, dlatego wersje stron WWW na mobilne urządzenia zawierają mniej grafik oraz elementów ozdobnych. Kolejnym aspektem jest to, że algorytm Googla patrzy nieco bardziej przychylnie na stronę, które jest mobile-friendly czyli przyjazna urządzeniom mobilnym.

W jaki sposób stworzyć responsywną stronę internetową?

Aby stworzyć responsywną stronę Internetową powinniśmy zadbać o sprecyzowanie jakie elementy strony mają się ładować na poszczególnych rozdzielczościach. Możemy to wykonać poprzez użycie wrażenia @media screen w kodzie strony.